Bizi takip edin
|
EN

ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği

Hakkımızda

Günümüzde ülkemizdeki hukukçu ve avukatlık bürosu sayısındaki artışa bağlı olarak bu alanda çalışabilecek, temel hukuk bilgisi ve  büro hizmetleri hakkında yeterli donanıma sahip, nitelikli ara işgücü ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Özellikle uygulamada avukatlık bürolarında ve ofislerinde hizmet verebilecek, yazı işlerini yönetebilen, arşiv ve dosyalama teknikleri hakkında bilgisi olan, yabancı dilini yeterli düzeye getirebilmiş ara eleman ihtiyacı fazlasıyla hissedilmektedir.

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği programının amacı başta hukuk bürolarında ve avukatlık ofislerinde olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör işletmelerinde hukukçuların ofis çalışmalarına katkı vermek ve büro faaliyetlerinde bulunmak üzere görev alabilecek nitelikli, kendisini geliştiren, ahlaklı ara insan gücünü ülkeye kazandırmaktır.

 

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümünde eğitimlerini tamamlayan öğrenciler Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ve İşletme bölümlerine dikey geçiş yapabilmektedirler. Gelecekte başta hukuk büroları olmak üzere farklı kurumlarda üstleneceğiniz görevleri yerine getirmede sizlere katkıda bulunacağımıza inanıyoruz ve bu nedenle sizleri Adalet Meslek Yüksekokulumuzun Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümünde görmekten mutluluk duyacağız.

 

Öğr. Gör. Dr. Utku TOPCAN

Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü